logo
obrazekobrazek

Titulní strana > Stropy

STROPNÍ SYSTÉMY - Stropy JS - polystyrenové bednící panely pro žebírkové stropy

PŘES 20 LET DODÁVÁME A VYVÍJÍME !
Stropní systémy JS doporučené EU vynikají naprosto unikátními vlastnostmi, které u jiných stropních systémů rozhodně nenajdete. Tvarovky z vyztuženého polystyrenu (vyráběné v nekonečné délce a transportované přes 13 bm) se dle projektu u nás - dodavatele nakrátí na rozpětí plus patřičné uložení, podepřou se po doporučené vzdálenosti, do tvarovek se umístí výstuž dle výpočtu a vše se zalIje betonem C20/25 (B20).
Takto vznikne dokonale lehká a izolovaná podlahová konstrukce ve formě žebírkové desky. K tomuto materiálu poskytujeme samozřejmě projekční a technickou podporu.

 • Plovoucí podlaha bezhlučná - tedy těžká betonová deska v hlukově-izolačním loži z polystyrenu (výhodou je minimum hluku přenášeného podlahou ne dunění)
 • Je třeba minimum betonu, protože beton je jen v žebrech a v tenké vrstvě na tvarovkách
 • Snadná manipulace a levná doprava plyne z minima použitého betonu a lehkých bednících tvarovek
 • Nízká konstrukce a libovolné rozpětí plyne z vynikajících poměrů váhy k únosnosti žebírkových stropů (pokud zalejete podobnou desku bez tvarovek, bude tak těžká, že ponese hlavně sama sebe, podobně při užití keramických a cihelných vložek). Tvarovky se krátí dle potřeby (nejsou moduly, kterým se musíte přizpůsobit)
 • Žádné těžké jeřáby nebudete potřebovat, lehké tvarovky položíte ze stěny na stěnu jen v rukách
 • Zkrátíte termíny a vyloučíte technologickou přestávku na tuhnutí betonu ve věnci - věnec odlijete se stropem, nikoli před pokládáním stropní konstrukce (jak je tomu u povalů, keramických vložek, traverz, panelů atd).
 • Lehce do tvarovek skryjete rozvody (voda, topení, elektrika), skutečně není nic lepšího, než kdykoli po zhotovení stropní konstrukce mít možnost do měkkých tvarovek zespod vytvořit drážku (i nožem) a do ní vložit elektrorozvody, ležáky topení apod.
 • U podlahového topení ušetříte za izolaci, neboť průměrně již máte uloženo 6cm polystyrenu ve hmotě tvarovek.
 • Nahodilé zatížení od sloupků střechy, schodiš't apod. snadno zachytíme pouze přidáním prutů výztuže !!
 • Skryté průvlaky snadno umístíme do hmoty a tyto nejsou vidět !!

 • NIC NEOMÍTÁTE jako u cihel, nic NEPRASKÁ jako u betonových vložek a panelů - jen PŘESTĚRKUJETE
 • Postavíte velmi lehký dům a UŠETŘÍTE na základech

Použití a charakteristika

Polystyrenová bednící deska se používá jako bednění a současně i jako tepelněizolační a zvukoizolační prvek stropů při výstavbě rodinných domků, občanských staveb, průmyslových hal a objektů pro prodej a služby. Sestavené bednící desky vytvoří formu pro železobetonový žebírkový strop, který po zabetonování přenáší vnější zatížení stropní konstrukce. Vlastní polystyrenové bednící desky toto zatížení nepřenášejí.

Stropy se samozřejmě hodí na jakékoli stěny (staré, nové, kámen cihla .... ) a naprosto skvěle v rychlosti výstavby konvenují s námi dodávanými Hotblok a GT blok systémy. Další info na stropni-system.cz

Pokud dojde k požáru, stropní panely po čase vyhoří, ale žebrová deska zůstává nosná.

Posuzuje se dle tlouštky na požární odolnost 6cm 30min, 7cm 45min..

JS JS1 JS1N JS2

Výhody:

  dimenzace na COKOLI - není problém dimenzovat nad 9m rozpon (ikdyž jen v opodsttněných případech, cena hraje roli), není problém unést "náklaďák"
  dimenzaci a kladecí plán
  - děláme zdarma k dodávce, cenovou klakulaci též jako první
  rychlá montáž
  - znatelné zlevnění stavby
  nízká hmotnost panelu
  - nenáročný přesun hmot na stavbě bez použití jeřábu
  nízká hmotnost stropu
  - stavby na mokrých a písčitých půdach, rekonstrukce staveb
  lehce lze dopravit na místa těžko přístupná pro zvedací techniku - např. hustá zástavba v centrech měst
  tepelně-izolační vlastnosti
  lehce upravitelný povrch
  - pouze natáhnete lepidlo a štuk, nic nepraská jako na panelech, nic nenahazujete jako u cihel a jiných vložek

Nevýhody:

  jediná nevýhoda - musí zůstat podepřeny po dobu zrání, ale stavět dál se na nich dám po několika dnech, běžně po dvou.

Ideální svými marametry ke zdivu - HOTBLOK a GT bloky a stropy z polystyrénu JS.

Výrobek je ze samozhášivého polystyrenu, vyztuženého dvěma kovovými profily tl. cca 0,9 mm. (PROTO SE NENECHTE NACHYTAT NEVYZTUŽENÝMI PROFILY VYŘEZANÝMI z bloků od konkurence zde je pevnost 1/3 !!
Polystyren je substancí chemicky neutrální a nepodléhá působení mikroorganismů a není potravou mikrooraganismů. Nevytváří žádné substance, které jsou rozpustné ve vodě.

Těšíme se Vašemu zájmu, dodali jsme hektary stropů i na místa, kam by se jinak nedalo nic použít. Například na garáže v Praze, kde ve vnitrobloku je na ploše 500m2 našich stropů zemina a parková úprava se stromy - dole pod tím parkují auta.

My neslibujeme, MY PRACUJEME PRO VÁS.

Zlatý dům daparts s.r.o., Luční 963, 53003 Pardubice, IČO 62063936, DIČ CZ62063936, KS HK oddil C, vl. 749 - © Copyright - arch.Petr DAVID / 2018 .

 

 

 

 

 

optimalizace PageRank.cz Do katalogů registrovalo
Centrum registrace odkazů
SEO katalog Moderní katalog odkazu slowo.sk   www.zlaty-dum.cz, www.zlaty-dum.com, www.hotblok.eu, www.nezatepluj.cz, www.nizkoenergetickedomy-stavebni-material-hotblok.eu, www.zlatydum.imaxi.cz, www.archpetrdavid.com, www.zdd.cz, www.gtbloky.cz, www.stropni-system.cz, www.sukiennik.cz, www.postavdumsvepomoci.cz, www.postavdumsam.cz,               dmoz.sk
Rink.cz site-seo