logo
obrazekobrazek

Titulní strana > ZOOS zateplení

ZOOSYS - Zateplovací Odvlhčovací Omítkový SYStém

Nový systém naprosto prodyšného zateplení 20-40mm silný !

Naprosto jednoduchý a dokonale parprppustný systém, který aplikujete formou speciální omítky s parametry polystyrénu/vaty (lambda 0,045) a tepelně odrazivým nátěrem/štukem se schopností sorbce. Díky odvlhčení celé konstrukce se tato dostane na circa dvojnásobek svých izolačních schpoností. Celkem systém po aplikaci cca 30mm omítky vykazuje izolační schopnosti z původního R>0,6 na nový R>3,1 a to se schopností odrazu až 86% slunečního záření. Zabrání se tím zároveň přehřívání v létě a fázový posun činí 6-8 hodin. (tedy zdivo se začne prohřívat až o osm hodin déle, tedy v době, kdy slunce má již zlomek energie a na fasádu dopadá třetina tepelného záření)
Takto vznikne dokonale lehká a izolovaná obvodová konstrukce budovy.

  • takto lze izolovat i historické budovy
  • lze zachránit přehřívaná podkroví
  • lze zachránit provlhlé a zamechované fasády
  • systém je blbuvzdorný

Stávající systémy
Nevýhody stávajícího zateplení jsou odstraněny.
Fasáda nebude nikdy provlhat, jako při použití kontaktního zateplení ETICS, vata, EPS apod. Mimochodem vata se po čase, kdy několik dní intenzivně svítí slunce a na fasádu dopadá až 1000W/m2, tak tato izolace vatou se rozpátí též a stratí až 30% izolačních schopností. Polistyrénová izolace má zase nevýhodu, že se do nasáklé vlhkosti vyluhuje styren a ten se dostává do povrchových vrstev omítky, pak je cítit kyselý zápach a fasáda "oleze" mechem. Izolační schpnost vlhkých zateplení je na polovině, posune se rosný bod a v interiérech začnou vznikat plísně.

Stávající systémy - projekční hlouposti
Není vetší nesmysl, než projektovat novostavby z tepelně nevyhovujících zdících materiálů a ty obalit do zateplení. Nejen, že máte měkké fasády, které poškodí ptáci, kroupy, děti, ale ještě si zaručíte "stájové klima" - vlhké uvnitř. Ano můžete použít rekuperaci apod., ale pak vypadne proud, rozbije se elektronika a vy - vy se asi udusíte :-)) . Proč dělat věci jednoduše, jak to bylo po staletí, když to jde složitě? Obalit dům do izolace a pak použít nákladnou a rozbitnou techniku na odstranění důsledků. A není pravdou, že vata je na tom lépe než EPS, je prodyšná, ale v zimě zamrzne a je po prodyšnosti, nebo si na ni běžně dáte akrylový štuk (omítku) a ten má prodyšnost (faktor mí) 30x horší., Mimochodem vata je na tom s vlákny podobně jako azbest.

Cena ZOOS
Je výrazně pod úrovní kontaktního zateplovacího systému - a k tomu "DÝCHÁ".

Samostatné stránky - zoosys.cz

Zlatý dům daparts s.r.o., Luční 963, 53003 Pardubice, IČO 62063936, DIČ CZ62063936, KS HK oddil C, vl. 749 - © Copyright - arch.Petr DAVID / 2018 .

 

 

 

 

 

optimalizace PageRank.cz Do katalogů registrovalo
Centrum registrace odkazů
SEO katalog Moderní katalog odkazu slowo.sk   www.zlaty-dum.cz, www.zlaty-dum.com, www.hotblok.eu, www.nezatepluj.cz, www.nizkoenergetickedomy-stavebni-material-hotblok.eu, www.zlatydum.eshop, www.archpetrdavid.com, www.zdd.cz, www.gtbloky.cz, www.stropni-system.cz, www.sukiennik.cz, www.postavdumsvepomoci.cz, www.postavdumsam.cz,               dmoz.sk
Rink.cz site-seo